Umetnički programi

Odrzana vanredna sednica Predsednistva
Vanrednoj sednici Predsednistva, odrzanoj 17.08.2012. godine, prisustvovali su brojni predsednici sindikalnih organizacija i predstavnici medija.

Ljubisa Velimirovic, predsednik Organizacije samostalnog sindikata IMK "14. oktobar" ad informisao je o situaciji i preduzetim koracima od strane zaposlenih, a sve radi resavanja brojnih problema sa kojima se suocavaju u ovoj firmi. Naglaseno je da nema saradnje sa direktorom.
U vezi sa tim, vec treci dan zaredom, zaposleni organizovano obustavljaju saobracaj na Jasickom putu u trajanju od 45 minuta. Namera je da se skrene paznja i uputi apel svim nadleznim republickim i gradskim organim kako bi se trajno resili problemi.

Prisutni clanovi iskazali su bezrezervnu podrsku svim sindikalnim aktivnostima i zahtevima: isplata 8 zaostalih zarada i overa zdravstvenih knjizica.
 Istovremeno, upucena je ostra kritika poslovodstvu i drzavi kao osnovnom pokretacu privrede.

Na predlog predsednika Milenka Mihajlovica jednoglasno su usvojeni

Z  A  K  LJ  U C  C  I

1. Predsednistvo podrzava sve aktivnosti reprezentativnih sindikata u IMK “14. oktobar” AD i aktivno se ukljucuje u resavanje svih problema;
2. Pozivaju se svi zaposleni iz preduzeca i ustanova da svojim prisustvom organizovanom skupu u ponedeljak, 20.08.2012.godine, u 8,30 sati podrze aktivnosti sindikata kojima se iskazuju nezadovoljstva i zahteva ispunjenje realnih zahteva.

Autor sindikat 21.08.2012. 12:570 komentara 892 čitanja - Štampaj